138,982
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 7: | Line 7: | ||
| Proto-Talmic ''*weirī'' 'such' + ''*ne'' (complementizer) | | Proto-Talmic ''*weirī'' 'such' + ''*ne'' (complementizer) | ||
| (relativizer) | | (relativizer) | ||
| | |||
|- | |||
| ''nertos'' | |||
| n | |||
| Proto-Talmic ''nertos'' | |||
| spark | |||
| | | | ||
|} | |} |
edits