1,279
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 47: | Line 47: | ||
|- | |- | ||
|''ote'' || [ʊ.tə] || conj. || but || | |''ote'' || [ʊ.tə] || conj. || but || | ||
|- | |||
|''cieg'' || [ʃi.ɛg] || v. || to oppress || | |||
|- | |- | ||
|''ca'' || [ʃæ] || conj. || yet || | |''ca'' || [ʃæ] || conj. || yet || |
edits