Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Volapűük nulíik: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Volapűük nulíik
(view source)
Revision as of 19:16, 25 January 2019
40 bytes added
,
25 January 2019
→Posession
Revision as of 19:14, 25 January 2019
(
view source
)
ArmasUkko
(
talk
|
contribs
)
(
→Posession
)
← Older edit
Revision as of 19:16, 25 January 2019
(
view source
)
ArmasUkko
(
talk
|
contribs
)
(
→Posession
)
Newer edit →
Line 513:
Line 513:
!Dual
!Dual
!Plural
!Plural
|-
|-
||
||
||
||
||
||
Dual +1
||
||
Plural + 1
||
||
Plural + 2
||
||
Plural + 3+
|-
!rowspan ="6" | 1. Person
!rowspan ="6" | 1. Person
!colspan ="2" | general
!colspan ="2" | general
ArmasUkko
527
edits