Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Jakvalat: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Jakvalat
(view source)
Revision as of 12:41, 11 February 2022
75 bytes removed
,
11 February 2022
→D. Phonotactics
Revision as of 12:29, 11 February 2022
(
view source
)
Rebecca Ashling
(
talk
|
contribs
)
(
→D. Phonotactics
)
← Older edit
Revision as of 12:41, 11 February 2022
(
view source
)
Rebecca Ashling
(
talk
|
contribs
)
(
→D. Phonotactics
)
Newer edit →
Line 217:
Line 217:
|-
|-
| D || dr|| dw|| dy
| D || dr|| dw|| dy
|-
| S|| r|| sw|| sy
|-
| X|| xr|| xw|| xy
|-
|-
| TH || thr|| thw|| thy
| TH || thr|| thw|| thy
|-
|-
| KH || khr|| khw|| khy
| KH || khr|| khw|| khy
|-
|M||-||mw||-
|-
|Q||-||-||qy
|}
|}
Rebecca Ashling
7,915
edits