Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Jakvalat: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Jakvalat
(view source)
Revision as of 15:46, 24 February 2022
28 bytes removed
,
24 February 2022
→Orthography
Revision as of 15:45, 24 February 2022
(
view source
)
Rebecca Ashling
(
talk
|
contribs
)
(
→Orthography
)
← Older edit
Revision as of 15:46, 24 February 2022
(
view source
)
Rebecca Ashling
(
talk
|
contribs
)
(
→Orthography
)
Newer edit →
Line 89:
Line 89:
|⟨u⟩||⟨kh⟩||/x/
|⟨u⟩||⟨kh⟩||/x/
|-
|-
|⟨m⟩||
⟨g⟩
||/
ɡ
/
|⟨m⟩||
⟨q⟩
||/
ŋ
/
|-
|-
|⟨ɯ⟩||
⟨q⟩||/ŋ/
|⟨ɯ⟩||
⟨j⟩
||/j/
|-
|⟨ʜ⟩||⟨y⟩
||/j/
|-
|-
|⟨h⟩||⟨i⟩||/i/
|⟨h⟩||⟨i⟩||/i/
Rebecca Ashling
7,915
edits