Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Tigol/Proto-Tigol/Lexicon: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Tigol/Proto-Tigol/Lexicon
(view source)
Revision as of 15:08, 19 October 2014
49 bytes added
,
19 October 2014
m
→L
Revision as of 22:17, 25 September 2014
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→C
)
← Older edit
Revision as of 15:08, 19 October 2014
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→L
)
Newer edit →
Line 495:
Line 495:
|-
|-
|láuzanléin||v||||||volunteer
|láuzanléin||v||||||volunteer
|-
|lēnfī́n||v||||||welcome, bless, celebrate
|-
|-
|lēvéin||v||||||run
|lēvéin||v||||||run
IlL
138,982
edits