138,989
edits
m (→N) |
m (→M) |
||
Line 158: | Line 158: | ||
|- | |- | ||
|minn||not (most neutral negative)||Shamelessly stolen from Khmer|| | |minn||not (most neutral negative)||Shamelessly stolen from Khmer|| | ||
|- | |||
|Mott||heart|| | |||
|- | |- | ||
|Msüy||fruit|| || | |Msüy||fruit|| || |
edits