138,989
edits
m (→J) |
m (→J) |
||
Line 108: | Line 108: | ||
|- | |- | ||
!Trây!!Meaning (English)!!Etymology!!Notes | !Trây!!Meaning (English)!!Etymology!!Notes | ||
|- | |- | ||
|Jahl||hair (on head)|| || | |Jahl||hair (on head)|| || | ||
|- | |- | ||
|Jall||pot|| || | |Jall||pot|| || | ||
|- | |||
|jea||is (copula), yes|| || | |||
|- | |- | ||
|joal||that (relativizer)|| || | |joal||that (relativizer)|| || |
edits