Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
User:MIGUELbM/Muna v2.8: Difference between revisions
User page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
User:MIGUELbM/Muna v2.8
(view source)
Revision as of 04:19, 7 March 2015
29 bytes added
,
7 March 2015
→Phonology
Revision as of 21:28, 5 March 2015
(
view source
)
MIGUELbM
(
talk
|
contribs
)
(
→Phonemic Inventory
)
← Older edit
Revision as of 04:19, 7 March 2015
(
view source
)
MIGUELbM
(
talk
|
contribs
)
(
→Phonology
)
Newer edit →
Line 27:
Line 27:
| ɣ
| ɣ
| h [ɦ]
| h [ɦ]
|-
!Approximant
|
| j
|
|
|-
|-
!Flap or tap
!Flap or tap
MIGUELbM
875
edits