Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Germian/Interjections: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Germian/Interjections
(view source)
Revision as of 12:56, 6 March 2024
30 bytes removed
,
6 March
→Interjection
Revision as of 12:53, 6 March 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
(
→Swearword
)
← Older edit
Latest revision as of 12:56, 6 March 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
(
→Interjection
)
Line 38:
Line 38:
|-
|-
| {{term|fjuu!}} || phew!
| {{term|fjuu!}} || phew!
|-
| {{term|fang!}} || catch!
|-
|-
| {{term|ferwel!}} || farewell!
| {{term|ferwel!}} || farewell!
Jeppesper
1,549
edits