1,549
edits
No edit summary |
(→Verbs) |
||
Line 236: | Line 236: | ||
|- | |- | ||
| {{term|overneimen}} || to overtake | | {{term|overneimen}} || to overtake | ||
|- | |||
| {{term|paaren}} || mating | |||
|- | |- | ||
| {{term|perserven}} || to perserve | | {{term|perserven}} || to perserve |
edits