1,590
edits
Line 88: | Line 88: | ||
| {{term|faar}} || far | | {{term|faar}} || far | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|femlinic}} || feminine | ||
|- | |- | ||
| {{term|ferukt}} || crazy | | {{term|ferukt}} || crazy | ||
Line 208: | Line 208: | ||
| {{term|majesteetic}} || majestic | | {{term|majesteetic}} || majestic | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|manskeic}} || masculine | ||
|- | |- | ||
| {{term|meeningfol}} || meaningful | | {{term|meeningfol}} || meaningful | ||
Line 238: | Line 238: | ||
| {{term|nuegiiric}} || curious | | {{term|nuegiiric}} || curious | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|nukjonic (nutrei-kjon)}} || gender-neutral, unisex | ||
|- | |- | ||
| {{term|nuurologic}} || neurological | | {{term|nuurologic}} || neurological | ||
|- | |- | ||
| {{term|nutig}} || useful | | {{term|nutig}} || useful | ||
|- | |||
| {{term|nutrei)}} || neutral | |||
|- | |- | ||
| {{term|ofensiivic}} || offensive | | {{term|ofensiivic}} || offensive | ||
Line 396: | Line 398: | ||
| {{term|wais}} || wise | | {{term|wais}} || wise | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|wenleic}} || androgynous | ||
|- | |- | ||
| {{term|wiked}} || wicked | | {{term|wiked}} || wicked | ||
Line 402: | Line 404: | ||
| {{term|wunderbaar}} || wonderful, marvellous | | {{term|wunderbaar}} || wonderful, marvellous | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|zukjonic (zunte-kjon)}} || genderless, agender, sexless, neuter | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits