138,990
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
|- | |- | ||
| ''vēr'' || [ˈvʲæ˞ː] || pron. || you (2sg.f pronoun) || | | ''vēr'' || [ˈvʲæ˞ː] || pron. || you (2sg.f pronoun) || | ||
|- | |||
| ''tithōr'' || [ˈtʲɪθˠɔɚ] || num. || two || | |||
|- | |- | ||
| ''chām'' || [ˈxɑːmˠ] || pron. || we (1pl.ex pronoun) || | | ''chām'' || [ˈxɑːmˠ] || pron. || we (1pl.ex pronoun) || |
edits