138,987
edits
mNo edit summary |
m (→Vowels) |
||
Line 213: | Line 213: | ||
|- | |- | ||
! style="" |Mid | ! style="" |Mid | ||
| | | | ||
| /eː/ | | /eː/ | ||
| | | | ||
| /ɵː/ | | /ɵː/ | ||
| [ɤˁ] | |||
| | |||
| [oː] | |||
|- | |||
! style="" |Open-mid | |||
| /ɛ/ | |||
| /ɛː/ | |||
| | |||
| | |||
| [ɤˁ] | | [ɤˁ] | ||
| /ɔ/ | | /ɔ/ | ||
| | | /ɔː/ | ||
|- | |- | ||
! style="" |Open | ! style="" |Open |
edits