577
edits
m (→Glossing key) |
m (→Glossing key) |
||
Line 274: | Line 274: | ||
|- | |- | ||
| {{sc|g}} || [[gender (grammar)|gender]] (G4 = the 4th gender) | | {{sc|g}} || [[gender (grammar)|gender]] (G4 = the 4th gender) | ||
|- | |||
| {{sc|gdv}} || [[gerundive]] | |||
|- | |- | ||
| {{sc|gen}} || [[genitive case]] | | {{sc|gen}} || [[genitive case]] |
edits