Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Tigol/Proto-Tigol: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Tigol/Proto-Tigol
(view source)
Revision as of 03:30, 31 December 2016
79 bytes removed
,
31 December 2016
m
→Possessive suffixes
Revision as of 03:30, 31 December 2016
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Possessive suffixes
)
← Older edit
Revision as of 03:30, 31 December 2016
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Possessive suffixes
)
Newer edit →
Line 354:
Line 354:
!style="width: 100px;"|Singular
!style="width: 100px;"|Singular
!style="width: 100px;"|Plural
!style="width: 100px;"|Plural
|-
!|Indefinite
|''ést''||''ésten''
|-
!|Definite
|''a :héste''||''éstel''
|-
|-
!|Construct
!|Construct
IlL
138,759
edits