138,759
edits
m (→A) |
m (→C) |
||
Line 137: | Line 137: | ||
|- | |- | ||
|caéð||m||||||salt | |caéð||m||||||salt | ||
|- | |||
|cáis||part||||||please, preferably | |||
|- | |- | ||
|cámráth||adj||||||feminine (of the woman gender), womanly | |cámráth||adj||||||feminine (of the woman gender), womanly |
edits