Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Jakvalat: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Jakvalat
(view source)
Revision as of 15:43, 24 February 2022
4 bytes removed
,
24 February 2022
→Orthography
Revision as of 15:41, 24 February 2022
(
view source
)
Rebecca Ashling
(
talk
|
contribs
)
(
→Phonotactics
)
← Older edit
Revision as of 15:43, 24 February 2022
(
view source
)
Rebecca Ashling
(
talk
|
contribs
)
(
→Orthography
)
Newer edit →
Line 67:
Line 67:
|⟨o⟩ || ⟨p⟩|| /p/
|⟨o⟩ || ⟨p⟩|| /p/
|-
|-
|
⟨ɵ⟩
||⟨ph⟩||/f/
|
⟨c⟩
||⟨ph⟩||/f/
|-
|-
|⟨c⟩||⟨b⟩||/b/
|⟨c⟩||⟨b⟩||/b/
|-
|⟨ɔ⟩|| ⟨m⟩|| /m/
|⟨ɔ⟩|| ⟨m⟩|| /m/
|-
|-
Rebecca Ashling
7,915
edits