1,594
edits
No edit summary |
|||
Line 154: | Line 154: | ||
| {{term|sveit}} || sweat | | {{term|sveit}} || sweat | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|taile}} || waist | ||
|- | |- | ||
| {{term|tand}} || tooth | | {{term|tand}} || tooth | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|testikel}} || testicle | ||
|- | |- | ||
| {{term|too}} || toe | | {{term|too}} || toe | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|tunge}} || tongue | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|treen}} || teardrop | ||
|- | |- | ||
| {{term|uretra}} || urethra | | {{term|uretra}} || urethra | ||
|- | |- | ||
| {{term|vagin}} || vagina | | {{term|vagin}} || vagina | ||
|- | |||
| {{term|veder}} || feather | |||
|- | |||
| {{term|ving}} || wing | |||
|- | |- | ||
| {{term|vip}} || vagina (juvenile) | | {{term|vip}} || vagina (juvenile) | ||
|- | |||
| {{term|wimper}} || eyelash | |||
|- | |- | ||
| {{term|wuum}} || womb | | {{term|wuum}} || womb | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits