Germian/Nouns: Difference between revisions

no edit summary
Tags: Mobile edit Mobile web edit
No edit summary
Line 662: Line 662:
|-
|-
| {{term|invertebrat}} || invertebrate
| {{term|invertebrat}} || invertebrate
|-
| {{term|incekt}} || insect, bug
|-
|-
| {{term|bii}} || honey bee
| {{term|bii}} || honey bee
Line 674: Line 676:
|-
|-
| {{term|houmel}} || bumblebee
| {{term|houmel}} || bumblebee
|-
| {{term|incekt}} || insect, bug
|-
|-
| {{term|lairv}} || larva
| {{term|lairv}} || larva
1,604

edits