1,604
edits
(→Family) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
No edit summary |
||
| Line 662: | Line 662: | ||
|- | |- | ||
| {{term|invertebrat}} || invertebrate | | {{term|invertebrat}} || invertebrate | ||
|- | |||
| {{term|incekt}} || insect, bug | |||
|- | |- | ||
| {{term|bii}} || honey bee | | {{term|bii}} || honey bee | ||
| Line 674: | Line 676: | ||
|- | |- | ||
| {{term|houmel}} || bumblebee | | {{term|houmel}} || bumblebee | ||
|- | |- | ||
| {{term|lairv}} || larva | | {{term|lairv}} || larva | ||
edits