793
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 50: | Line 50: | ||
|- | |- | ||
| 少 || pjotsí [pjots] || Few || Íl 了donek jo alímentsí少 (He gave me little food) || | | 少 || pjotsí [pjots] || Few || Íl 了donek jo alímentsí少 (He gave me little food) || | ||
|- | |||
| 尐 || kelk [kɛk] || Some, somewhat || DŽis 尐不facílja (It's somewhat difficult) || | |||
|} | |} |
edits