138,759
edits
m (→Consonants) |
|||
Line 98: | Line 98: | ||
| tʃ | | tʃ | ||
| k | | k | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
!<small>aspirated</small> | |||
| pˠʰ || pʲʰ | |||
| t̪ˠʰ || | |||
| || tʲʰ | |||
| tʃʰ | |||
| kʰ | |||
| | | | ||
| | | | ||
Line 115: | Line 124: | ||
| θˠ || θʲ | | θˠ || θʲ | ||
| sˠ || sʲ | | sˠ || sʲ | ||
| | | | ||
| | | | ||
| ħ | | ħ | ||
| h | | h |
edits