354
edits
m (→Nouns) |
m (→Verbs) |
||
Line 404: | Line 404: | ||
| /feɾ/ || win || | | /feɾ/ || win || | ||
|- | |- | ||
| / | | /aisʲ/ || worry || ** | ||
|- | |- | ||
| /ma'zi/ || wonder || | | /ma'zi/ || wonder || | ||
Line 427: | Line 427: | ||
|- | |- | ||
| /'ʃɯje/ || name || | | /'ʃɯje/ || name || | ||
|- | |||
| /ʑi/ || would || ** | |||
|- | |- | ||
| /***/ || *** || | | /***/ || *** || |
edits