354
edits
(→Prepositions: U's) |
(→Nouns: U's) |
||
Line 222: | Line 222: | ||
|- | |- | ||
| /duɕ/ || vagina || ** | | /duɕ/ || vagina || ** | ||
|- | |||
| /zere/ || use || | |||
|- | |||
| /dag/ || unit || | |||
|- | |||
| /ɹaɣu/ || uniform || | |||
|- | |||
| /sumu/ || underwear || | |||
|- | |||
| /waːɕe/ || uncle || | |||
|- | |||
| /fadiː/ || umbrella || | |||
|} | |} | ||
edits