Roshterian: Difference between revisions

m
Line 624: Line 624:
|''weinys''||''uweinys''
|''weinys''||''uweinys''
|-
|-
!|his/her (3)
!|his (3)
|''weinyti''||''uweinyti''
|''weinyty''||''uweinyty''
|-
!|her (3)
|''weinytii''||''uweinytii''
|-
|-
!|its (3)
!|its (3)
Line 670: Line 673:
|''doiros''||''ledoiros''
|''doiros''||''ledoiros''
|-
|-
!|his/her
!|his
|''doiroti''||''ledoiroti''
|''doiroty''||''ledoiroty''
|-
!|her
|''doirotii''||''ledoirotii''
|-
|-
!|its
!|its
Line 715: Line 721:
|''ṟiidis''||''qeṟiidis''
|''ṟiidis''||''qeṟiidis''
|-
|-
!|his/her
!|his
|''ṟiiditi''||''qeṟiiditi''
|''ṟiidity''||''qeṟiidity''
|-
!|her
|''ṟiiditii''||''qeṟiiditii''
|-
|-
!|its
!|its
143,244

edits