Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Verse:Hmøøh/USB: Difference between revisions
Verse
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Verse:Hmøøh/USB
(view source)
Revision as of 20:30, 21 February 2014
56 bytes added
,
21 February 2014
m
→Consonant gradation
Revision as of 20:29, 21 February 2014
(
view source
)
Ílchőfti Lēmáthīd
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Consonant gradation
)
← Older edit
Revision as of 20:30, 21 February 2014
(
view source
)
Ílchőfti Lēmáthīd
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Consonant gradation
)
Newer edit →
Line 221:
Line 221:
|-
|-
||''l''||/l/||/ɬ/
||''l''||/l/||/ɬ/
|-
||''tl''||/tɬ/||/tɬʰ/
|-
||''dl''||/dɮ/||/dɮʱ/
|-
|-
||''ŧ''||/tʃ/||/tʃʰ/
||''ŧ''||/tʃ/||/tʃʰ/
Ílchőfti Lēmáthīd
6,788
edits