Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Anglecymrāeg Swadesh List: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Anglecymrāeg Swadesh List
(view source)
Revision as of 06:44, 26 January 2024
3 bytes added
,
26 January
→Additional Vocabulary
Revision as of 06:44, 26 January 2024
(
view source
)
Assimilating Pork
(
talk
|
contribs
)
(
→Additional Vocabulary
)
← Older edit
Revision as of 06:44, 26 January 2024
(
view source
)
Assimilating Pork
(
talk
|
contribs
)
(
→Additional Vocabulary
)
Newer edit →
Line 449:
Line 449:
|-
|-
| people || hemela, usu. hem'a
| people || hemela, usu. hem'a
|-
| king || gwen || '' 'gwerlig' '' Welsh; '' 'cyning' '' OE
| king || gwen || '' 'gwerlig' '' Welsh; '' 'cyning' '' OE
|-
|-
Assimilating Pork
1,371
edits