1,594
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 27: | Line 27: | ||
|- | |- | ||
| {{term|dun}} || thin | | {{term|dun}} || thin | ||
|- | |||
| {{term|eqalaik}} || equal | |||
|- | |- | ||
| {{term|faar}} || far | | {{term|faar}} || far | ||
Line 41: | Line 43: | ||
|- | |- | ||
| {{term|glat}} || smooth | | {{term|glat}} || smooth | ||
|- | |- | ||
| {{term|grauf}} || rough, coarse, harsh | | {{term|grauf}} || rough, coarse, harsh |
edits