Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Germian/Adjectives: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Germian/Adjectives
(view source)
Revision as of 12:46, 6 March 2024
40 bytes added
,
6 March
no edit summary
Revision as of 11:59, 6 March 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
(
→Common adjectives
)
← Older edit
Revision as of 12:46, 6 March 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
No edit summary
Newer edit →
Line 37:
Line 37:
|-
|-
| {{term|clyybic}} || shy
| {{term|clyybic}} || shy
|-
| {{term|couningsloos}} || merciless
|-
|-
| {{term|crein}} || clean
| {{term|crein}} || clean
Jeppesper
1,549
edits