1,591
edits
(→Family) |
|||
Line 217: | Line 217: | ||
|- | |- | ||
| {{term|desendant}} || descendant | | {{term|desendant}} || descendant | ||
|- | |||
| {{term|ald}} || age | |||
|- | |- | ||
| {{term|fuster}} || fetus | | {{term|fuster}} || fetus | ||
Line 252: | Line 254: | ||
| {{term|ervoxing}} || adulthood | | {{term|ervoxing}} || adulthood | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|older}} || elderly | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|oldering}} || elderhood | ||
|- | |- | ||
| {{term|elder}} || parent | | {{term|elder}} || parent |
edits