56
edits
(Replaces all SS ortography with SH) |
(→Consonant clusters: Added b-row) |
||
Line 141: | Line 141: | ||
|- | |- | ||
! p | ! p | ||
| - || - || - || - || - || - || pk || - || - || pf || pv || pθ || pð || ps || pç || pʝ || pɧ || - || pɬ || - || pɾ | | - || - || - || - || - || - || pk* || - || - || pf || pv || pθ || pð || ps || pç || pʝ* || pɧ || - || pɬ || - || pɾ | ||
|- | |- | ||
! b | ! b | ||
| || | | || - || - || - || bd̪* || - || - || - || - || bf* || bv || bθ || bð || bs || bç || bʝ || bɧ || - || bɬ* || - || bɾ | ||
|- | |- | ||
! t̪ | ! t̪ |
edits