Abalonian: Difference between revisions

Line 81: Line 81:
|-
|-
! DU
! DU
| emi || emi || rowspan="2" | akemi || rowspan="2" | akeki
| emi || eki || rowspan="2" | akemi || rowspan="2" | akeki
|-
|-
! PL
! PL
Line 88: Line 88:
! Q
! Q
| hemi || heki || appami || appaki
| hemi || heki || appami || appaki
|-
! rowspan="4" | DIST !! SG
| waemi || waeki || wettemi || wetteki
|-
! DU
| wemi || weki || rowspan="2" | wekwemi || rowspan="2" | wekweki
|-
! PL
| whaemi || whaeki
|-
! Q
| whemi || wheki || weppemi || weppeki
|}
|}


344

edits