Ahzoh

Joined 1 November 2024
no edit summary
No edit summary
Line 110: Line 110:
=== Two Gender ===
=== Two Gender ===
{|
{|
|
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
|+ Status Absolutus
|+ Status Absolutus
Line 144: Line 145:
| colspan="2" | ''-īli''
| colspan="2" | ''-īli''
| colspan="2" | ''-īli''
| colspan="2" | ''-īli''
|-
|}
|}
|
|
|
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
Line 181: Line 182:
| colspan="2" | ''-īli''
| colspan="2" | ''-īli''
| colspan="2" | ''-īli''
| colspan="2" | ''-īli''
|-
|}
|}
|}
|}
{|
{|
|
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
|+ Status Constructus
|+ Status Constructus
Line 217: Line 221:
|-
|-
|}
|}
|
|
|
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
865

edits