Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Qlenziêr: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Qlenziêr
(view source)
Revision as of 16:00, 10 June 2016
44 bytes added
,
10 June 2016
m
→u/o nouns
Revision as of 16:00, 10 June 2016
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Vowel nouns
)
← Older edit
Revision as of 16:00, 10 June 2016
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→u/o nouns
)
Newer edit →
Line 178:
Line 178:
!|Locative
!|Locative
|''sallut''||''sallunet''
|''sallut''||''sallunet''
|-
!|Equative
|''sallullo''||''sallunello''
|-
|-
!|Translative
!|Translative
IlL
138,982
edits