7,915
edits
Line 85: | Line 85: | ||
|- | |- | ||
|⟨kh⟩||/x/ | |⟨kh⟩||/x/ | ||
|- | |||
|⟨kq⟩||/k’/ | |||
|- | |- | ||
|⟨kw⟩||/kxʷ/ | |⟨kw⟩||/kxʷ/ | ||
Line 105: | Line 107: | ||
|- | |- | ||
|⟨ph⟩||/f/ | |⟨ph⟩||/f/ | ||
|- | |||
|⟨pq⟩||/p’/ | |||
|- | |||
|⟨q⟩||/ʔ/ | |||
|- | |- | ||
|⟨r⟩||/ɹ̠/ | |⟨r⟩||/ɹ̠/ | ||
Line 115: | Line 121: | ||
|- | |- | ||
|⟨tl⟩||/tɬ/ | |⟨tl⟩||/tɬ/ | ||
|- | |||
|⟨tq⟩||/t’/ | |||
|- | |- | ||
|⟨tr⟩||/tʃ/ | |⟨tr⟩||/tʃ/ |
edits