Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Classical K'mah: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Classical K'mah
(view source)
Revision as of 14:41, 16 July 2019
33 bytes added
,
16 July 2019
→Consonants
Revision as of 14:37, 16 July 2019
(
view source
)
Rafiuds
(
talk
|
contribs
)
No edit summary
← Older edit
Revision as of 14:41, 16 July 2019
(
view source
)
Rafiuds
(
talk
|
contribs
)
(
→Consonants
)
Newer edit →
Line 31:
Line 31:
|
|
| k k'
| k k'
|-
! Affricate
| pɸ
| ʈʂ
|
|
|-
|-
! Fricative
! Fricative
Line 62:
Line 68:
|
|
|-
|-
===Vowels===
===Vowels===
Rafiuds
52
edits