354
edits
m (→Adjectives) |
m (→Nouns) |
||
Line 473: | Line 473: | ||
|- | |- | ||
| /isif/ || strength || | | /isif/ || strength || | ||
|- | |||
| /ɸoːlo/ || street || | |||
|- | |||
| /ttjagə/ || stream || | |||
|- | |||
| /huti/ || strategy || | |||
|- | |||
| /hysu/ || strap || | |||
|- | |||
| /batsɛ/ || story || | |||
|- | |||
| /disu/ || store || | |||
|- | |||
| /jidɔɛ/ || stone || | |||
|- | |||
| /tiw/ || stomach || | |||
|- | |||
| /rɯtɔ/ || stock || | |||
|- | |||
| /foːr/ || stitch || | |||
|- | |||
| /tigil/ || stick (of tree) || | |||
|} | |} | ||
edits