354
edits
(→Pronouns: T's) |
(→Verbs: T's) |
||
Line 536: | Line 536: | ||
|- | |- | ||
| /fa/ || think || | | /fa/ || think || | ||
|- | |||
| /ʋədu/ || thank || | |||
|- | |||
| /hudoː/ || test || | |||
|- | |||
| /siɾ/ || tell || | |||
|- | |||
| /hata/ || teach || | |||
|- | |||
| /zidi/ || taste || | |||
|- | |||
| /seːn/ || talk || | |||
|- | |||
| /ɾuː/ || take out || | |||
|- | |||
| /ʑɯ/ || take || | |||
|} | |} | ||
edits