354
edits
(→Adverbs: U's) |
(→Adjectives: U's) |
||
Line 35: | Line 35: | ||
| /ʝafeː/ || various || ** | | /ʝafeː/ || various || ** | ||
|- | |- | ||
| /saru/ || | | /saru/ || vague || ** | ||
|- | |||
| /kyzij/ || urban || | |||
|- | |||
| /hiaː/ || unwell || | |||
|- | |||
| /muni/ || ugly || | |||
|} | |} | ||
edits