354
edits
(→Adjectives: Ts) |
(→Adverbs: Ts) |
||
Line 76: | Line 76: | ||
|- | |- | ||
| /jaː/ || under || | | /jaː/ || under || | ||
|- | |||
| /dir/ || too || | |||
|- | |||
| /ɕeji/ || tonight || | |||
|- | |||
| /heːgu/ || tomorrow || | |||
|- | |||
| /nutu/ || together || | |||
|- | |||
| /tue/ || today || | |||
|} | |} | ||
edits