6,388
edits
Tardigrade (talk | contribs) |
Tardigrade (talk | contribs) |
||
Line 418: | Line 418: | ||
| [[w:Yat|Ѣ ѣ]] || || ä || /ɛ/ || || | | [[w:Yat|Ѣ ѣ]] || || ä || /ɛ/ || || | ||
|- | |- | ||
| [[w:Yat|Ꙓ ꙓ]] || || Jä jä, iä || /jɛ | | [[w:Yat|Ꙓ ꙓ]] || || Jä jä, iä || /jɛ, ʲɛ/ || || | ||
|- | |- | ||
| [[w:Yu (Cyrillic)|Ю ю]] || || Jo jo, io || /jo, ʲo/ || || | | [[w:Yu (Cyrillic)|Ю ю]] || || Jo jo, io || /jo, ʲo/ || || | ||
Line 431: | Line 431: | ||
|- | |- | ||
| [[w:Yus|Ꙝ ꙝ]] || || Ją ją, ią || /jã, ʲã/ || || | | [[w:Yus|Ꙝ ꙝ]] || || Ją ją, ią || /jã, ʲã/ || || | ||
|- | |||
| [[w:Yus|Ꙛ ꙛ]] || || Ją̈ ją̈, ią̈ || /jɛ̃, ʲɛ̃/ | |||
|- | |||
| [[w:Yus|IꙚ ıꙛ]] || || Ją̈ ją̈, ią̈ || /jɛ̃, ʲɛ̃/ | |||
|- | |- | ||
| [[w:Yus|Ѧ ѧ]] || || Ę ę || /ẽ, ʲẽ/ || || | | [[w:Yus|Ѧ ѧ]] || || Ę ę || /ẽ, ʲẽ/ || || |
edits