244
edits
Toastghost (talk | contribs) No edit summary |
Toastghost (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 107: | Line 107: | ||
| Verb | | Verb | ||
| To End | | To End | ||
|- | |||
| Devtʼé Adverb Again | |||
| ['dɛv.tʼeː] | |||
| Adverb | |||
| Again | |||
|- | |- | ||
| Dgevvá | | Dgevvá | ||
Line 118: | Line 123: | ||
| And | | And | ||
|- | |- | ||
| | | Dakʼó | ||
| [' | | [dʌ.'kʼoː] | ||
| Verb | | Verb | ||
| To Be Able To | | To Be Able To |
edits