Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Qlenziêr: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Qlenziêr
(view source)
Revision as of 15:56, 10 June 2016
38 bytes added
,
10 June 2016
m
→Vowel nouns
Revision as of 15:56, 10 June 2016
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Nouns
)
← Older edit
Revision as of 15:56, 10 June 2016
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Vowel nouns
)
Newer edit →
Line 171:
Line 171:
!|Accusative
!|Accusative
|''sallor''||''sallunëar''
|''sallor''||''sallunëar''
|-
!|Dative
|''sallon''||''sallunen''
|-
|-
!|Locative
!|Locative
IlL
138,726
edits