138,982
edits
m (→TH) |
m (→R) |
||
Line 714: | Line 714: | ||
|- | |- | ||
|rō||part||||||pejorative particle, 'that contemptible...' | |rō||part||||||pejorative particle, 'that contemptible...' | ||
|- | |||
|rochtī́n||v||||||enter, go in, influence | |||
|- | |- | ||
|rṓg||quant||||||all | |rṓg||quant||||||all |
edits