5,467
edits
Line 88: | Line 88: | ||
| style="text-align:center"|indu | | style="text-align:center"|indu | ||
| style="text-align:center"|hudu | | style="text-align:center"|hudu | ||
| | | style="text-align:center"|gudu | ||
| | | style="text-align:center"|girdu | ||
| | | style="text-align:center"|gudu | ||
| | | style="text-align:center"|gordu | ||
|- | |- | ||
! Absolutive | ! Absolutive | ||
Line 100: | Line 100: | ||
| style="text-align:center"|ne | | style="text-align:center"|ne | ||
| style="text-align:center"|hu | | style="text-align:center"|hu | ||
| | | style="text-align:center"|gu | ||
| | | style="text-align:center"|gir | ||
| | | style="text-align:center"|gu | ||
| | | style="text-align:center"|gar | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
! Genitive | ! Genitive |
edits