Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Buerkaans: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Buerkaans
(view source)
Revision as of 15:32, 20 February 2014
24 bytes added
,
20 February 2014
→Phonology
Revision as of 15:31, 20 February 2014
(
view source
)
Darthme
(
talk
|
contribs
)
(
→Sandhi
)
← Older edit
Revision as of 15:32, 20 February 2014
(
view source
)
Darthme
(
talk
|
contribs
)
(
→Phonology
)
Newer edit →
Line 50:
Line 50:
|
|
|o
|o
|-
!'''Central'''
|
|ɘ
|
|-
|-
!'''Mid-open'''
!'''Mid-open'''
|ɛ
|ɛ
|
ə
|
|ʌ ɔ
|ʌ ɔ
|-
|-
Darthme
924
edits