7,079
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 77: | Line 77: | ||
| B b || b || | | B b || b || | ||
|- | |- | ||
| | | C c || tʃ || | ||
|- | |- | ||
| D d || d || | | D d || d || | ||
|- | |||
| Đ đ || ð || | |||
|- | |- | ||
| E e || e || | | E e || e || | ||
Line 93: | Line 95: | ||
| G g || ɡ || | | G g || ɡ || | ||
|- | |- | ||
| Ġ ġ || | | Ğ ğ || ɣ || | ||
|- | |||
| Ġ ġ || ʁ || | |||
|- | |- | ||
| H h || h || | | H h || h || | ||
Line 103: | Line 107: | ||
| Ī ī || iː || | | Ī ī || iː || | ||
|- | |- | ||
| J j || dʒ || | |||
|- | |||
| K k || k || | |||
|- | |||
| L l || l || | |||
|- | |||
| M m || m || | |||
|- | |||
| N n || n || | |||
|- | |||
| O o || o || | |||
|- | |||
| Ō ō || oː || | |||
|- | |||
| P p || p || | |||
|- | |||
| Q q || q || | |||
|- | |||
| Q̇ q̇ || ɢ || | |||
|- | |||
| R r || r || | |||
|- | |||
| S s || s || | |||
|- | |||
| Ś ś || ʃ || | |||
|- | |||
| T t || t || | |||
|- | |||
| Ŧ ŧ || θ || | |||
|- | |||
| U u || u || | |||
|- | |||
| Ū ū || uː || | |||
|- | |||
| Ũ ũ || ũ || | |||
|- | |||
| V v || v || | |||
|- | |||
| W w || w || | |||
|- | |||
| X x || x || | |||
|- | |||
| Ẋ ẋ || χ || | |||
|- | |||
| Y y || j || | |||
|- | |||
| Z z || z || | |||
|- | |||
| Ź ź || ʒ || | |||
|- | |||
| Ɂ ɂ || ʔ || | |||
|- | |||
| Ҁ ҁ || ʕ || | |||
|} | |} | ||
edits