7,081
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 203: | Line 203: | ||
|- | |- | ||
| || v || ḇ; bh || {{IPA|/v/}} || vāṯ || | | || v || ḇ; bh || {{IPA|/v/}} || vāṯ || | ||
|- | |||
| || ḅ || ṗ; b'; p' || {{IPA|/pˁ ~ bˁ/ || ḅāṯ | |||
|- | |- | ||
| || g || || {{IPA|/ɡ/}} || gīmil || | | || g || || {{IPA|/ɡ/}} || gīmil || |
edits