45,660
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 119: | Line 119: | ||
|{{term|jna|j'''n'''a}} | |{{term|jna|j'''n'''a}} | ||
|star | |star | ||
|'''n'''ot | |||
|- | |||
|align="center" |<big>{{IPA|nˀ}}</big> | |||
|{{term|guváan|guvá'''an'''}} | |||
|event | |||
|'''n'''ot | |'''n'''ot | ||
|- | |- | ||
Line 249: | Line 254: | ||
|{{term|tjer|tje'''r'''}} | |{{term|tjer|tje'''r'''}} | ||
|soft | |soft | ||
|'''z'''oo | |||
|- | |||
|align="center" |<big>{{IPA|zˀ}}</big> | |||
|{{term|suar|sua'''r'''}} | |||
|marten | |||
|'''z'''oo | |'''z'''oo | ||
|- | |- | ||
Line 267: | Line 277: | ||
|- | |- | ||
|align="center" |<big>{{IPA|ʔ̞}}</big> | |align="center" |<big>{{IPA|ʔ̞}}</big> | ||
|{{term| | |{{term|gùaa|gù'''a'''a}} | ||
| | |language | ||
|uh'''-'''oh | |uh'''-'''oh | ||
|} | |} |
edits