9,167
edits
Bpnjohnson (talk | contribs) |
Bpnjohnson (talk | contribs) |
||
Line 269: | Line 269: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-p.gif|frameless|right|<p>]] || '''p''' /p/ | | [[File:Brooding-p.gif|frameless|right|<p>]] || '''p''' /p/ || [[File:Brooding-b.gif|frameless|right|<b>]] || '''b''' /b/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-t.gif|frameless|right|<t>]] || '''t''' /t/ | | [[File:Brooding-t.gif|frameless|right|<t>]] || '''t''' /t/ || [[File:Brooding-d.gif|frameless|right|<d>]] || '''d''' /d/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-k.gif|frameless|right|<k>]] || '''k''' /k/ | | [[File:Brooding-k.gif|frameless|right|<k>]] || '''k''' /k/ || [[File:Brooding-g.gif|frameless|right|<g>]] || '''g''' /g/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-f.gif|frameless|right|<f>]] || '''f''' /f/ | | [[File:Brooding-f.gif|frameless|right|<f>]] || '''f''' /f/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-th.gif|frameless|right|<th>]] || '''th''' /θ/ | | [[File:Brooding-th.gif|frameless|right|<th>]] || '''th''' /θ/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-s.gif|frameless|right|<s>]] || '''s''' /s/ | | [[File:Brooding-s.gif|frameless|right|<s>]] || '''s''' /s/ || [[File:Brooding-z.gif|frameless|right|<z>]] || '''z''' /z/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-sh.gif|frameless|right|<sh>]] || '''sh''' /ʃ/ | | [[File:Brooding-sh.gif|frameless|right|<sh>]] || '''sh''' /ʃ/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-kh.gif|frameless|right|<kh>]] || '''kh''' /x/ | | [[File:Brooding-kh.gif|frameless|right|<kh>]] || '''kh''' /x/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-h.gif|frameless|right|<h>]] || '''h''' /h/ | | [[File:Brooding-h.gif|frameless|right|<h>]] || '''h''' /h/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-m.gif|frameless|right|<m>]] || '''m''' /m/ | | [[File:Brooding-m.gif|frameless|right|<m>]] || '''m''' /m/ || [[File:Brooding-n.gif|frameless|right|<n>]] || '''n''' /n/ || [[File:Brooding-ng.gif|frameless|right|<ng>]] || '''ng''' /ŋ/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding- | | [[File:Brooding-l.gif|frameless|right|<l>]] || '''l''' /l/ || [[File:Brooding-r.gif|frameless|right|<r>]] || '''r''' /ɹ/ | ||
|- | |- | ||
| [[File:Brooding-w.gif|frameless|right|<w>]] || '''w''' /w/ || [[File:Brooding-y.gif|frameless|right|<y>]] || '''y''' /j/ | |||
| [[File:Brooding-w.gif|frameless|right|<w>]] || '''w''' /w/ | |||
|} | |} | ||
====Blends==== | ====Blends==== | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-pl.gif|frameless|right|<pl>]] || '''pl''' /pl/ || [[File:Brooding-br.gif|frameless|right|<br>]] || '''br''' /bɹ/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-tl.gif|frameless|right|<tl>]] || '''tl''' /tl/ || [[File:Brooding-d.gif|frameless|right|<d>]] || '''d''' /dɹ/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-kl.gif|frameless|right|<kl>]] || '''kl''' /kl/ || [[File:Brooding-g.gif|frameless|right|<g>]] || '''g''' /gɹ/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-fl.gif|frameless|right|<fl>]] || '''fl''' /fl/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-thl.gif|frameless|right|<thl>]] || '''thl''' /θl/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-sl.gif|frameless|right|<sl>]] || '''sl''' /sl/ || [[File:Brooding-z.gif|frameless|right|<z>]] || '''z''' /zɹ/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-shl.gif|frameless|right|<shl>]] || '''shl''' /ʃl/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-khl.gif|frameless|right|<khl>]] || '''khl''' /xl/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-hl.gif|frameless|right|<hl>]] || '''hl''' /hl/ | |||
|- | |||
| [[File:Brooding-sk.gif|frameless|right|<sk>]] || '''sk''' /sk/ || [[File:Brooding-sp.gif|frameless|right|<sp>]] || '''sp''' /sp/ || [[File:Brooding-st.gif|frameless|right|<st>]] || '''st''' /st/ | |||
|} | |||
=== Blind Characters === | === Blind Characters === |